O značce Pentagon Tactical

Asi každý si u společnosti „Pentagon Tactical Sportswear“ jistě kladl v první řadě otázku, proč si zvolila právě takovéto zvláštní jméno? Její jméno pochází z (relativně běžného) řeckého slova „Pentagōnos“ (pětiúhelník). Určitě se nijak nedotýká známého centra USA armády. Má to vše dle vlastních slov firmy i hlubší symboliku ovšem – vyjadřuje to i rovnováhu ve dvojí formě. Předně, jde o pět smyslů, které každý jeden z nás má a neustále používá ke svému přežití. A za druhé, symbolizuje to hlavu a čtyři končetiny. A i ty potřebujeme, jestli chceme úspěšně přežít.

Historie společnosti Pentagon Tactical Sportswear se datuje do minulého století. Tehdy totiž vůbec poprvé vstoupila na trh s military oblečením a vybavením z druhé ruky (prozatím výhradně v Německu). Časem ale firma expandovala i do dalších států: tak třeba k létu 1993 se aktivity firmy rozšířily i do oblasti Severního Řecka.

A jaké věci vlastně firma Pentagon Tactical Sportswear nabízí? V kostce řečeno, jde o vše nějak související s oblečením a outdoor / military / bushcraft tématikou: kalhoty, boty, bundy, čepice, pouzdra na pistole, batohy, sumky a tašky, ledvinky, trička s nášivkami, …

Ty dvě nejdůležitější produktové řady firmy Pentagon Tactical Sportswear poslední doby jsou ale zcela určitě právě tyto: „Tactical Sportswear™“ (soustřeďuje se s ní spíše na armády a nejsou jí cizí klíčová slova jako „estetika“, „praktičnost“, „design“, „technologie“ a „kvalita“) a „Gear Up!™“ (tato produktová řada se zase spíše cílí na veškeré státní služby a složky od armády až po rychlé záchranné sanitky a horské služby).

S kým vším společnost Pentagon Tactical Sportswear spolupracuje? Během desítek let své funkce na řadě světových trhů se společnost Pentagon Tactical Sportswear dostala do styku s řadou špičkových odborníků ve své branži. To samozřejmě zahrnuje sektor státní i soukromý. Běžně dnes ale Pentagon Tactical Sportswear spolupracuje s armádami, policisty, hasiči, záchrannými sbory obecně, …